LM285D-2.5RG
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
LM285D-2.5RG
JLCPCB Part #
C5145308
Package
SOP-8
Description
-40℃~+85℃ 15uA 2.5V 20mA 30ppm/℃ 60uVrms Fixed ±0.3% SOP-8 Voltage Reference ROHS