SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C320568
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 10.95A 137V 1uA 85V 94.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS