SMCJ43CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMCJ43CA
JLCPCB Part #
C320564
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 21.61A 43V 47.8V 69.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS