SMBJ70CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMBJ70CA
JLCPCB Part #
C320251
Package
SMB(DO-214AA)
Description
113V 1uA 5.31A 600W@10/1000us 70V 77.8V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS