SMBJ17CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMBJ17CA
JLCPCB Part #
C841126
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 17V 18.9V 1uA 21.74A 27.6V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS