SMAJ36CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SMAJ36CA
JLCPCB Part #
C320539
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 36V 400W@10/1000us 40V 58.1V 6.88A Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS