SM8S36CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
SM8S36CA
JLCPCB Part #
C2940168
Package
DO-218AB
Description
114A 150uA 36V 40V 58.1V 6.6kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS