BZX85B36V
MFR.Part #
BZX85B36V
JLCPCB Part #
C432165
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1.3W 1kΩ 35.28V~36.72V 36V 40Ω 500nA DO-41 Zener Diodes ROHS