BZX85B16V
MFR.Part #
BZX85B16V
JLCPCB Part #
C432161
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1.3W 15.68V~16.32V 15Ω 16V 500nA@12V 500Ω DO-41 Zener Diodes ROHS