BZX584C5V6
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX584C5V6
JLCPCB Part #
C5358480
Package
SOD-523
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 150mW 1uA@2V 400Ω 40Ω 5.32V~5.88V 5.6V SOD-523 Zener Diodes ROHS