BZX55C51
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX55C51
JLCPCB Part #
C5190033
Description
1 Independent 100nA@38V 125Ω 48V~54V 500mW 51V 700Ω DO-35 Zener Diodes ROHS