BZX55C43
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX55C43
JLCPCB Part #
C5190024
Description
1 Independent 100nA@32V 40V~46V 43V 500mW 600Ω 90Ω DO-35 Zener Diodes ROHS