BZV55C51
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZV55C51
JLCPCB Part #
C545338
Package
LL-34(Mini-MELF)
Description
1 Independent 100nA@38V 125Ω 48V~54V 500mW 51V 700Ω LL-34(Mini-MELF) Zener Diodes ROHS