BZV55C27
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZV55C27
JLCPCB Part #
C545374
Package
SOD-80
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@20V 220Ω 25.1V~28.9V 27V 500mW 80Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS