BZV55C22
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZV55C22
JLCPCB Part #
C545335
Package
SOD-80
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@16V 20.8V~23.3V 220Ω 22V 500mW 55Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS