BZV55C20
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZV55C20
JLCPCB Part #
C545334
Package
LL-34
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@15V 18.8V~21.1V 20V 220Ω 500mW 55Ω LL-34 Zener Diodes ROHS