BZV55B11
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZV55B11
JLCPCB Part #
C545331
Package
SOD-80
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 10.78V~11.22V 100nA@8.2V 11V 20Ω 500mW 70Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS