BT139-800E
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BT139-800E
JLCPCB Part #
C22388881
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.6V 150A 16A 25mA 500mW 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS