5.0SMDJ85CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
5.0SMDJ85CA
JLCPCB Part #
C5464803
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 137V 36.5A 5kW 5uA 85V 94.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS