5.0SMDJ58A
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
5.0SMDJ58A
JLCPCB Part #
C5444839
Package
SMC(DO-214AB)
Description
53.5A 58V 5kW 5uA 64.4V 93.6V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS