5.0SMDJ40CA
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
5.0SMDJ40CA
JLCPCB Part #
C2983230
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 40V 44.4V 5kW 5uA 64.5V 77.5A@10/1000us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS