BTA41-800B
Extended
Manufacturer
KY
MFR.Part #
BTA41-800B
JLCPCB Part #
C2831709
Package
TO-3P
Description
-40℃~+150℃ 1 TRIAC 1.55V 1.5V 1W 40A 420A 60mA 800V TO-3P Thyristors (SCR)/Modules ROHS