BTA12-800BW
Extended
Manufacturer
KY
MFR.Part #
BTA12-800BW
JLCPCB Part #
C5366678
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.55V 126A 12A 1W 50mA 800V TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS