BT151-600R
Extended
Manufacturer
KY
MFR.Part #
BT151-600R
JLCPCB Part #
C2831673
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1 SCR 1.7V 120A 12A 1V 30mA 500mW 600V TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS