KNTC0603/10KJ3950
MFR.Part #
KNTC0603/10KJ3950
JLCPCB Part #
C20612968
Package
0603
Description
-40℃~+125℃ 0.8mm 0.8mm 1.6mm 100mW 10kΩ 1mW/℃ 310uA 3950K 3987K 5s ±1% ±5% 0603 NTC Thermistors ROHS