KNTC0201/10KF3380
Extended
Manufacturer
KUU
MFR.Part #
KNTC0201/10KF3380
JLCPCB Part #
C2916255
Package
0201
Description
-55℃~+125℃ 0.3mm 0.3mm 0.6mm 100mW 10kΩ 1mW/℃ 310uA 3380K 3s ±1% 0201 NTC Thermistors ROHS