K0805L075/16AR
Extended
Manufacturer
KUU
MFR.Part #
K0805L075/16AR
JLCPCB Part #
C42377647
Package
0805
Description
-40℃~+85℃ 1.5A 1.5mm 100A 16V 1mm 2.3mm 200ms 420mΩ 600mW 750mA 90mΩ 0805 Resettable Fuses ROHS