BTA26-600BW
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BTA26-600BW
JLCPCB Part #
C19184709
Package
TO-3P
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1V 250A@20ms 25A 500mW 50mA 600V 75mA TO-3P Thyristors (SCR)/Modules ROHS