XT1000UF16V90RV0100
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
XT1000UF16V90RV0100
JLCPCB Part #
C3445233
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 1000uF 10mm 16V 2000hrs@105℃ 300mA@120kHz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS