RST470UF16V030
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
RST470UF16V030
JLCPCB Part #
C4747955
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 16V 2000hrs@105℃ 230mA@120Hz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS