KMA1117-3.3V
Extended
Manufacturer
KEXIN
MFR.Part #
KMA1117-3.3V
JLCPCB Part #
C489391
Package
SOT-89-3
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 1.4V@(1A) 12V 1A 3.3V 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS