AMS1117-3.3S
Extended
Manufacturer
KEXIN
MFR.Part #
AMS1117-3.3S
JLCPCB Part #
C2842296
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃ 1 1.26V 15V 3.3V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS