AMS1117-1.8
Extended
- Manufacturer
- KEXIN
- MFR.Part #
- AMS1117-1.8
- JLCPCB Part #
- C489389
- Package
- SOT-223-4
- Description
- 1 1.3V@(800mA) 1.8V 18V 800mA 8mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS