AMS1117-1.2
Extended
Manufacturer
KEXIN
MFR.Part #
AMS1117-1.2
JLCPCB Part #
C489388
Package
SOT-223-3
Description
1 1.2V 1.3V@(800mA) 18V 1A Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS