T540D477M003AH8705
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D477M003AH8705
JLCPCB Part #
C2159756
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 3V 40mΩ@100kHz 470uF ±20% 2917 Tantalum Capacitors