T540D477K004BH8510WAFL
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D477K004BH8510WAFL
JLCPCB Part #
C4951931
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 40mΩ@100kHz 470uF 4V ±10% 2917 Tantalum Capacitors