T540D477K003AH87057610
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D477K003AH87057610
JLCPCB Part #
C4985803
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 3V 40mΩ@100kHz 470uF ±10% 2917 Tantalum Capacitors