T513X336K035BH61107505
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T513X336K035BH61107505
JLCPCB Part #
C4979152
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 33uF 35V 65mΩ ±10% 2917 Tantalum Capacitors