T500X107K016AG61107505
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T500X107K016AG61107505
JLCPCB Part #
C1952805
Package
2917
Description
-55℃~+200℃ 100uF 16V 250mΩ ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS