EE2-24NU-L
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EE2-24NU-L
JLCPCB Part #
C147865
Package
SMD,7.5x15mm
Description
-40℃~+85℃ 1ms 2.88kΩ 200mW 220V@DC、250V@AC 24V 2A 2ms 300mA@110VDC、500mA@125VAC、2A@30VDC 75mΩ Silver Alloy Two groups of conversions: 2C(Double-pole double-throw conversion) SMD,7.5x15mm Signal Relays ROHS