EDK107M016S9GAA
MFR.Part #
EDK107M016S9GAA
JLCPCB Part #
C2164825
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 16V 2000hrs@85℃ 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS