EDH105M050A9BAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH105M050A9BAA
JLCPCB Part #
C2165167
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 10mA@120Hz 1uF 2000hrs@105℃ 50V ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS