RMC1/20-5901FPA
Extended
Manufacturer
KAMAYA
MFR.Part #
RMC1/20-5901FPA
JLCPCB Part #
C20093817
Package
0201
Description
-55℃~+155℃ 5.9kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS