RMC1K2700FTE
MFR.Part #
RMC1K2700FTE
JLCPCB Part #
C7343795
Description
-55℃~+155℃ 1W 270Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS