RMC1/16K5603DTP
MFR.Part #
RMC1/16K5603DTP
JLCPCB Part #
C20092636
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 560kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS