RLC16K8R20JTP
MFR.Part #
RLC16K8R20JTP
JLCPCB Part #
C2597031
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.2Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS