K7803-500R3
Extended
Manufacturer
YLPTEC
MFR.Part #
K7803-500R3
JLCPCB Part #
C5369643
Package
SIP,11.5x7.6mm
Description
-40℃~+85℃ 1 10.2mm 11.5mm 200uA 20mVp-p 3.3V 4.75V~36V 500mA 680uF 7.55mm 850kHz 86% Short Circuit Protection、Overheat protection、Automatic fault recovery Step-down type ±4% SIP,11.5x7.6mm DC-DC Power Modules ROHS