A508KR-3P1G36
MFR.Part #
A508KR-3P1G36
JLCPCB Part #
C41430768
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 0.2~2.5 1 12~28 15A 1x3P 3 300V 3P 5.08mm Female Plug Green Hinged (Snap On) Screw Connection (M2.5) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS