A508KR-10P1G36
Extended
Manufacturer
JXTCONN
MFR.Part #
A508KR-10P1G36
JLCPCB Part #
C41430775
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 0.2~2.5 1 10 10P 12~28 15A 1x10P 300V 5.08mm Female Plug Green Hinged (Snap On) Screw Connection (M2.5) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS