SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
JUXING
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C5356049
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 15.4A 16V 17.8V 1uA 26V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS